The sky is the limit – czyli o nieograniczonych możliwościach kas Novitus One Online oraz Novitus Next Online

Od pewnego czasu, to jest od maja 2019 roku, podatnik, który chce nabyć urządzenie fiskalne, może zdecydować się na standardową kasę działającą w trybie offline, lub nowoczesną wyposażoną w funkcję online. Te drugie kasy, to modele, nie tylko umożliwiające zdalny przesył danych do Centralnego Repozytorium Kas. To kasy nowej ery, wyposażone w funkcjonalności o jakich ich poprzedniczkom nawet się nie śniło. Wśród dostępnych na rynku fiskalnym, szczególnie wyróżniają się te, marki Novitus – One Online oraz Next Online.

Bez ograniczeń

Gdy spojrzeć na kartę specyfikacji technicznej nowych kas fiskalnych marki Novitus – Novitus One Online oraz Novitus Next Onlie, to w oczy rzuca się zwrot „bez ograniczeń”. Żadne z urządzeń nie narzuca ograniczeń w ilości towarów  (PLU) możliwych do zaprogramowania w bazie towarowej. Na obydwu można wprowadzić nieograniczoną ilość działów (grup towarowych), do jakich możliwe jest pogrupowanie towarów, w celu wydruku raportów statystycznych dla poszczególnych asortymentów. Nielimitowana jest także liczba kodów dowiązanych (czyli dodatkowych kodów kreskowych, możliwych do zaprogramowania do wcześniej zaprogramowanych w bazie towarów – np. smaki tego samego jogurtu) oraz liczba kasjerów mogących obsługiwać urządzenie (przy czym każdy ma swoją nazwę i hasło). Formaty kodów ważonych, opakowania zwrotne, tandemy, jednostki miary – to wszystko bez ograniczeń. Formy kart rabatowych, formy płatności, stawki PTU – wszystkie dostępne i obowiązujące. Kasy marki Novitus wyposażone są w zróżnicowane interfejsy komunikacyjne, w tym porty typu RS-232, USB oraz wejście Ethernet. Zapewniają więc współpracę z komputerem, czytnikiem kodów kreskowych, drukarką zamówień, wagą czy terminalem płatniczym. Oprócz tego, po zastosowaniu opcjonalnych modułów komunikacyjnych, np. Bluetooth, gwarantują bezprzewodową łączność z innymi elementami systemu sprzedaży.

Kasa fiskalna z wbudowanym tabletem

Nowa technologia – wygoda użytkowania i większa funkcjonalność

Zarówno Novitus One Online, jak i Novitus Next Online wyposażone są w panele dotykowe, obie posiadają także czytelne wyświetlacze dla klienta. Przy czym Next Online to połączenie znanej dotychczas kasy fiskalnej z klawiaturą klawiszową i tabletu z obszernym 7” ekranem. One Online jest zaś urządzeniem, łączącym w sobie funkcjonalność kasy fiskalnej oraz smartfona – wyposażone jest w 5-calowy, pokryty hartowaną szybką panel dotykowy.

Oba urządzenia wyposażone są w aplikację  działającą w przeglądarce internetowej – NoviCloud. Pozwala ona na przechowywanie bazy danych oraz zarządzanie działalnością z dowolnego miejsca w trybie online. Zgodnie z najnowszymi wymogami, posiadają wbudowaną pamięć chronioną, co pozwala na cyfrowy zapis ważnych dokumentów oraz funkcję online umożliwiającą automatyczne transmitowanie informacji do Centralnego Repozytorium Kas.

Esencja funkcjonalności - kasa fiskalna Novitus One Online

Esencja funkcjonalności – kasa fiskalna Novitus One Online

W stronę przyszłości

Novitus Next Online, a potem jej następczyni One Online zapoczątkowały nową erę urządzeń rejestrujących. Są to kasy łączące w sobie funkcjonalność urządzania fiskalnego i smartfona. Novitus One Online przypomina go nawet wyglądem. Kasy, dzięki pełnej klawiaturze ekranowej, takiej jaką spotykamy na tabletach czy w komputerach, zapewniają szybką,  prostą edycję wszelkich parametrów.  Kasy pracują z użyciem systemu operacyjnego  Android, dzięki czemu  gwarantują stabilną pracę, a platforma Novitusa daje zapas mocy na wiele lat do przodu, niezależnie od przyszłych wyzwań.

1 Comment

  1. vviktor

    eh, obie znakomicie się prezentują i to zarówno wizualnie jak i funkcjonalnie 😀 One online to poręczniejszy model ale jakby miał i mógł wybierać to jednak bym się zdecydował na Nexta 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA: *

© 2022 superpos.com.pl

Theme by Anders NorenUp ↑