Najnowsza i najmniejsza – jaka jeszcze jest kasa fiskalna K1 Slim Online od Elzab?

Jeśli chodzi o postęp w technologiach sprzedaży, można z dużą dozą pewności stwierdzić, że miniaturyzacja nadal jest na topie. Zresztą trudno się dziwić tej tendencji. Kompaktowe urządzenia rejestrujące, jak żadne inne, sprawdzają się w handlu obwoźnym, usługach z dojazdem do klienta oraz innych formach działalności mobilnej. A często też świetnie wspierają wykonywanie obowiązków w trybie stacjonarnym, szczególnie na mniejszych stanowiskach pracy. Czy tak właśnie jest w przypadku najnowszej kasy fiskalnej K1 Slim Online od Elzab? Sprawdźmy!

„Nowy wymiar” przenośnego urządzenia fiskalnego

To, co z pewnością wyróżnia mobilne technologie sprzedaży, to ich kompaktowa konstrukcja. W końcu, jak samo określenie podpowiada, urządzenie rejestrujące nie może sprawiać podstawowych kłopotów z użytkowaniem go w terenie, przenoszeniem czy przechowywaniem w trakcie transportu. Na rynku można znaleźć niejeden model, który charakteryzuje się zauważalnie mniejszymi gabarytami. Do niedawna kasa fiskalna Posnet Mobile Online pod tym względem znajdowała się na podium. Jednak wygląda na to, że obecnie musi oddać palmę pierwszeństwa właśnie nowemu urządzeniu od Elzab. K1 Slim Online posiada bowiem naprawdę nieduże wymiary, które wynoszą zaledwie 155 x 82 x 27 mm. W parze z poręczną, solidną i elegancką konstrukcją idzie też niska waga urządzenia – tylko 277 g. Można raczej powiedzieć, że skojarzenie tego typu technologii sprzedaży ze współczesnymi smartfonami jeszcze nie było aż tak adekwatne, jak w tym przypadku. Zwłaszcza, że nie chodzi jedynie o kształt i rozmiar samej obudowy, ale też inne rozwiązania kasy online.

Elzab K1 Slim Online – kolejna kasa fiskalna z obszernym ekranem dotykowym

Kolejnym elementem, który w technologiach sprzedaży wciąż zyskuje na popularności, jest panel dotykowy. Również coraz więcej urządzeń rejestrujących jest wyposażanych w takie rozwiązanie. Czego dobrym przykładem jest właśnie model K1 Slim Online. Kasa fiskalna posiada wbudowany, obszerny (5”), działający w kolorze ekran dotykowy, który praktycznie wypełnia całą, jedną ściankę urządzenia. Panel dysponuje matrycą IPS oraz funkcjonuje w rozdzielczości 480 x 854 piksele. Wyświetlacz zakłada podział na część widoczną dla użytkownika oraz klienta (obróconą w jego stronę), dla komfortu śledzenia przebiegu transakcji. Ponadto, zapewnia przedsiębiorcy dostęp do wygodnego interfejsu, umożliwiającego np. zdefiniowanie kilkudziesięciu skrótów klawiszowych dla popularnych elementów oferty (do szybkiej sprzedaży towarów bądź usług) lub istotnych opcji kasy online.

Inne, praktyczne rozwiązania kasy fiskalnej online od Elzab

Z jednej strony trzeba przyznać, że opisywana kasa rejestrująca pozwala na zaprogramowanie bazy towarowej rzędu 5000 PLU. Pojemność ta dla jednych okaże się nieduża, dla innych znów w zupełności wystarczająca. Kwestia ta więc zależy od zasobności asortymentu, jakim dysponuje dane przedsiębiorstwo. Z drugiej strony – K1 Slim Online oferuje jeszcze niejedno w zakresie swej funkcjonalności. Dotyczy to np. standardów komunikacyjnych. Kasa występuje w dwóch wariantach – z rozwiązaniem Wi-Fi/Bluetooth lub GPRS/Bluetooth na pokładzie – ale posiada też port USB. W ten sposób K1 Slim Online umożliwia zarówno przewodową, jak i bezprzewodową współpracę z urządzeniami peryferyjnymi. Zresztą zdalne połączenie służy też wygodnej transmisji niezbędnych danych do Centralnego Repozytorium Kas.

Warto też wspomnieć o takich cechach, jak wbudowany akumulator czy wydajny mechanizm drukujący. Tego typu bateria to w zasadzie oczywistość w przypadku urządzeń rejestrujących kategoryzowanych jako przenośne. Pozwala na dalsze wykonywanie obowiązków sprzedażowych nawet w sytuacjach braku dostępu do stałego źródła zasilania. Tymczasem mechanizm drukujący charakteryzuje się nie tylko prostotą obsługi i sprawnych emitowaniem paragonów, ale i dodatkowymi opcjami, np. możliwością umieszczania na dokumentach logotypu marki bądź NIP-u nabywcy. W rezultacie otrzymujemy solidne, funkcjonalne i niezwykle małe urządzenie rejestrujące, które może się okazać naprawdę wygodnym narzędziem pracy w niejednej działalności – szczególnie funkcjonującej w trybie mobilnym.

1 Comment

  1. Fillippon

    ooo! coś nowego od Elzab! i to mobilnego 😀 faktycznie ta kasa już wygląda bardzo jak smartfon (bo w przypadku K10 jakoś jeszcze to skojarzenie do mnie nie trafiało 😉 ).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA: *

© 2022 superpos.com.pl

Theme by Anders NorenUp ↑