Kasy rejestrujące, które są gotowe na system fiskalizacji online

Dla większości z Was informacja o zbliżającym się systemie kas fiskalnych online nie będzie pewnie nowością. Pisaliśmy zresztą o tym na naszym blogu. W tej sprawie stale pojawiają się jednak kolejne wiadomości, które mogą zainteresować krajowych przedsiębiorców. Istotne wydaje się w szczególności to, że polscy podatnicy mogą już wybierać kasy gotowe na pracę w nowym systemie. Na rynku pojawiły się bowiem urządzenia określane jako online ready.

Dlaczego akurat online ready?

Kasy fiskalne online ready nie bez powodu pojawiły się na polskim rynku technologii sprzedaży. Wiadomo już bowiem, że nowy system wymusi na przedsiębiorcach dostosowanie urządzeń rejestrujących do zmian w przepisach. I przez pewien czas wydawało się, iż będzie to możliwe jedynie w ramach wymiany obecnych kas. Że przedsiębiorcy, nawet jeśli nie w 2018 roku, a w latach późniejszych, nie unikną obowiązku zainstalowania kolejnego urządzenia. I właśnie wtedy pojawiła się szansa dla wielu podatników. A już zwłaszcza dla tych, którzy jeszcze w 2017 roku będą musieli rozpocząć prowadzenia ewidencji przy użyciu kasy fiskalnej.

Online ready to nic innego, jak gwarancja gotowości danego urządzenia do pracy w nowym systemie fiskalizacji. Warto jednak pamiętać o tym, że pewność taką uzyskamy tylko wtedy, gdy zdecydujemy się na wybrane modele. Certyfikat online ready nie jest bowiem dostępny wraz z każdą kasą rejestrującą. Omawiane tu urządzenia fiskalne można znaleźć w sklepie PCKF.

Jakie kasy są już gotowe na 2018 rok?

Pierwsze urządzenia z certyfikatem online ready wprowadził do swojej oferty polski producent technologii sprzedaży – Elzab. Skupmy się więc na kasach fiskalnych wspomnianej marki. Tym bardziej, że gwarancję gotowości na pracę w nowym systemie zyskały różne modele od Elzab. Nie tylko kasa, która znalazła się na zdjęciu głównym do tego wpisu, czyli Jota E. Aktualnie certyfikat online ready posiadają także 2 kompaktowe, popularne urządzenia rejestrujące: K10 (z ekranem dotykowym) i Mini E (z wieloma klawiszami funkcyjnymi). Dzięki temu na szansę zmodernizowania kasy, zamiast wymiany, mogą się zdecydować właściciele różnych działalności gospodarczych. Pytanie jednak, na czym ta „modernizacja” ma polegać?

Modernizacja modelu marki Elzab w praktyce

Kasy fiskalne online będą się znacząco różniły od aktualnie stosowanych urządzeń rejestrujących. Nawet jeśli nie z wyglądu, to z pewnością pod względem dostępnej funkcjonalności. Przypomnijmy, że modele tego typu będą nie tylko współpracowały z serwerami MF, ale także płynnie wymieniały dane z terminalami płatniczymi oraz emitowały e-paragony. Zmian w sposobie działania kas online ma być zresztą więcej. Wystarczy wspomnieć o pojawieniu się pamięci chronionej czy opcji zdalnego aktualizowania programu pracy urządzenia. Dlaczego jednak o tym piszemy? Ponieważ wszystkie wspomniane rozwiązania będą dostępne także w kasach posiadających certyfikat online ready. Zmodernizowanie urządzenia ma bowiem polegać m.in. na wyposażeniu go w funkcje niezbędne do pracy w nowym systemie.

1 Comment

  1. leo

    w ogóle modele marki elzab wydają mi się ciekawe. teraz istnieje kolejny powód do tego, aby przyjrzeć im się bliżej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA: *

© 2022 superpos.com.pl

Theme by Anders NorenUp ↑