Kasy fiskalne i praca mobilna – popularne modele

Choć niejedno urządzenie rejestrujące potrafi odpowiedzieć na potrzeby różnych przedsiębiorstw, to jednak istnieją grupy modeli sprzyjających konkretnym rodzajom działalności. Tak jest na przykład z mobilnymi kasami fiskalnymi, posiadającymi pewne cechy, które zapewniają komfort pracy w terenie. Ale nawet takie technologie sprzedaży są w stanie zaoferować rozmaite i ciekawe funkcjonalności. Jakie dokładnie? Prześledźmy je na podstawie kilku często wybieranych modeli.

Czym się charakteryzują współczesne kasy mobilne?

Mobilne kasy rejestrujące to urządzenia wybierane m.in. przez przedsiębiorców zajmujących się handlem obwoźnym lub bazarowym czy świadczeniem usług wymagającym dojazdu do klienta. To modele gotowe na każdą, nawet daleką podróż służbową, odporne na wstrząsy czy niekorzystne warunki atmosferyczne, łatwe w przechowywaniu oraz w transportowaniu, a także umożliwiające obsługę oburącz. A zatem jakie cechy wspólne posiadają tego typu technologie sprzedaży? Z pewnością trzeba tu wspomnieć o zdecydowanie mniejszych gabarytach. Niektóre kasy mobilne są w stanie zmieścić się nie tylko w samochodowym schowku czy damskiej torebce, ale nawet w kieszeni kurtki. Za tym idzie oczywiście nieduża waga i ergonomiczna sylwetka urządzenia, które zapewniają komfort użytkowania. Takie modele odznaczają się też solidnym wykonaniem, dającym większą odporność na intensywną eksploatację, częsty transport bądź zmienne warunki pogodowe. Mobilne kasy fiskalne często są też wyposażone w wydajne akumulatory, umożliwiające dłuższą niż zwykle pracę poza dostępem do zewnętrznego źródła zasilania. Zwykle też towarzyszy jej opcja ładowania przy użyciu instalacji samochodowej. Rozwiązania te wielokrotnie okazują się bardzo przydatne podczas wykonywania obowiązków sprzedażowych w terenie.

Dodatkowe możliwości przenośnych urządzeń rejestrujących

W zależności od konkretnego modelu, kasy mobilne potrafią dysponować różnymi wysokościami parametrów użytkowych, standardami w zakresie konkretnych funkcjonalności oraz dodatkowymi rozwiązaniami. Na przykład, często wybierane urządzenie, jakim jest Novitus Nano E, posiada klawiaturę z silikonową nakładką, chroniącą przyciski przed zalaniem, wnikaniem pyłu czy uszkodzeniami mechanicznymi. Ponadto, oferuje tryb nocny pracy ekranu, który sprzyja oszczędności energii. Tymczasem model Posnet Mobile HS EJ – swoją drogą, najmniejsza z dostępnych na rynku kas fiskalnych – producent wyposażył w funkcję obsługi parkingu i opcję automatycznych komunikatów, przypominających o konieczności wykonania raportu dobowego czy zbliżającym się terminie obowiązkowego przeglądu technicznego. Ciekawe rozwiązania zawiera także urządzenie firmy Elzab – K10. Kasa posiada wygodny w użyciu ekran dotykowy, który jednocześnie pełni funkcję klawiatury i przejrzystego wyświetlacza sprzedawcy. Dodajmy, wyświetlacza umożliwiającego emitowanie kodów QR, odpornego na zarysowania i wilgoć, ale jednocześnie też pozwalającego na obsługę urządzenia w grubych rękawiczkach.

Te oraz wiele innych, praktycznych i atrakcyjnych funkcjonalności decyduje o dużej popularności przenośnych kas fiskalnych wśród polskich przedsiębiorców. I to nie tylko tych, którzy reprezentują firmy handlowo-usługowe działające w trybie mobilnym.

1 Comment

  1. d@rekk

    ja korzystam z kasy fiskalnej elzab k10 ale w warunkach stacjonarnych. niemniej cieszy mnie fakt ze zawsze mogę ją zabrać bez problemu do domu lub w inne miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA: *

© 2022 superpos.com.pl

Theme by Anders NorenUp ↑