Kasa fiskalna vs system sprzedaży. Jaki model wybrać?

W niedużych punktach handlowych, o ograniczonym asortymencie i zakresie działań, do sprawnego prowadzenia handlu może wystarczyć sama kasa fiskalna. Istnieją jednak przedsiębiorstwa wymagające wykonania szeregu dodatkowych zadań, a przez to skłaniające do wykorzystania urządzeń peryferyjnych. Jak zatem wybrać odpowiedni model do systemu sprzedaży? Oto nasze krótkie zestawienie interesujących propozycji technologicznych.

Dokonując wyboru poniższych 3 kas fiskalnych, nie mieliśmy zamiaru tworzyć czegoś w rodzaju „podium dla zwycięzców”. Zapewne, to nie jedyne modele, które dobrze odnajdują się w rozbudowanych systemach sprzedaży. Niemniej, interesujące połączenie predyspozycji komunikacyjnych z pozostałymi atutami zaowocowało subiektywnym zestawieniem urządzeń, które szczególnie przypadły nam do gustu.

Posnet Revo

Kasa fiskalna Posnet Revo

Pod tym względem model marki Posnet zdecydowanie znajduje się w czołówce, a to za sprawą wysokich standardów komunikacyjnych oraz zastosowanych, innowacyjnych rozwiązań. Kasa pozwala na niezwykle proste połączenie ze specjalną, dedykowaną wagą elektroniczną. Nieduże konstrukcje obu elementów pozwalają użyć tego „technologicznego tandemu” również na stanowisku pracy o niedużej przestrzeni. Ale przede wszystkim, to spore udogodnienie dla przebiegu transakcji. Wagę można obsłużyć za pomocą klawiatury kasy, zaś pomiar masy błyskawicznie pojawia się na obu wyświetlaczach Revo (operatora i klienta). W ten sposób sprzedaż ulega znacznemu usprawnieniu.

To oczywiście nie koniec. Kasa marki Posnet pozwala na komunikację on-line z komputerem, a liczne interfejsy (USB, RS-232, Ethernet) umożliwiają podłączenie Revo do sieci LAN i współpracę z wieloma urządzeniami peryferyjnymi naraz. Co więcej, dzięki portowi USB możemy też podpiąć pendrive i wykonać szybki backup elektronicznej kopii paragonów. Dla przedsiębiorców zainteresowanych połączeniami bezprzewodowymi istnieje opcja wyposażenia kasy w interfejsy Wi-Fi i GPRS. Dlatego zgodnie uznaliśmy, że Revo jest wręcz stworzona do pracy w systemie sprzedaży.

Novitus Sento LAN E

Kasa fiskalna Novitus Sento LAN E

To kolejny przykład na to, jak, zdawałoby się, niepozorna pod względem wielkości kasa fiskalna może stworzyć doskonałe warunki dla współpracy z wieloma elementami systemu sprzedażowo-magazynowego. To dzięki dużej liczbie złączy, wbudowanych w urządzenie: LAN, USB i RS-232.

Pierwsze pozwala przedsiębiorcy podłączyć kasę do sieci komputerowej, gwarantującej najstabilniejszy i najszybszy rodzaj transmisji danych. Pozostałe umożliwiają płynną i jednoczesną współpracę z wieloma urządzeniami: czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, terminalem płatniczym, drukarką zamówień, szufladą na pieniądze oraz innymi. Warto przy okazji dodać, że kasa marki Novitus zapisuje kopie paragonów w formie cyfrowej i posiada wygodną, funkcjonalną klawiaturę. Sento LAN E stwarza warunki do zbudowania prawdziwego, sprzedażowego centrum dowodzenia, koordynującego wszystkie niezbędne działania.

Elzab Jota E

Kasa fiskalna Elzab Jota E

Model marki Elzab posiada 4 złącza RS-232, 1 USB i 1 LAN. Dlatego kasa zapewnia efektywną pracę po podłączeniu do sieci, a także znakomitą komunikację z urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak waga elektroniczna, skaner kodów kreskowych czy modem. Przedsiębiorcy zgodnie przyznają, że wysokie standardy w tym aspekcie mają realne przełożenie na komfort i efektywność pracy, co znowu korzystnie odbija się na wysokości dochodów.

Ale co wyróżnia kasę Jota E? Urządzenie skutecznie koordynuje poszczególne działania w obrębie systemu sprzedaży, a przy tym jest niewielka, lekka i ergonomiczna. W związku z tym te same atuty zagwarantuje zarówno w handlu stacjonarnym, jak i mobilnym. Dodatkowe zalety kasy to opcja zapisu elektronicznej kopii paragonów, możliwość wyboru jednej z 3 wersji pojemności bazy towarowej i szybki wydruk (na rolce papieru o długości 80 m). Wystarczy wspomnieć, że model ten został doceniony przez użytkowników i zyskał wyróżnienie „Perła rynku 2013” w kategorii „Technicznego wyposażenia sklepów”.

3 Comments

  1. zainteresowany

    Czasem jak tak czytam różne wieści na temat revo, to wydaje się to kasa dobra we wszystkim. czy tak jest rzeczywiście? bo czasem mam wątpliwości, ale wolę uzyskać informacje od kogoś kto posiada ten model…. 😉

  2. nitr0

    ja mam revo i jestem zniej zadowolony. rzeczywiscie, mozna podpiac sporo urzadzen i wszystko dziala jak nalezy. ale znajomy ma sento i tez sobie chwali.

  3. talar_14

    teraz jednak przyszla kasa Ergo 😉 tez mozna podpiac szalke wazaca, tez mozna wybrac liczbe PLU. poza tym – mozna rozbudowac ja tez dlugo po zakupie urzadzenia. sadzicie, ze jest lepsza od Revo? wg mnie raczej tak 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA: *

© 2022 superpos.com.pl

Theme by Anders NorenUp ↑