Kasa fiskalna Elzab z wbudowanym tabletem

Osoby w jakiś sposób związane z branżą fiskalną na pewno pamiętają, że pierwszą kasą rejestrującą, która została wyposażona w kolorowy panel dotykowy, był model K10 marki Elzab. Teraz natomiast polskich producent technologii sprzedaży wprowadził do swojej oferty kolejne urządzenie z takim ekranem. Jednakże, należy podkreślić, że w Elzab Sigma mamy do czynienia nie tylko z panelem dotykowym, ale także z wbudowanym tabletem. Jak to wpływa na funkcjonalność tej kasy?

System operacyjny Linux i aplikacja sprzedażowa

Tablet obecny w kasie fiskalnej Elzab Sigma działa w oparciu o system operacyjny Linux. Na tym jednak innowacyjność tego urządzenia się nie kończy. Zastosowanie wspomnianego systemu operacyjnego pozwoliło bowiem na to, żeby wdrożyć w tym modelu także aplikację sprzedażową. W rezultacie, kasa rejestrująca Sigma pozwala na wszechstronne zarządzanie asortymentem przedsiębiorstwa, w którym zostanie zainstalowana. A w przypadku tego modelu mamy do dyspozycji aż 100 000 pozycji towarowych.

Warto też podkreślić, że panel dotykowy w urządzeniu marki Elzab ma wielkość aż 7 cali. Dzięki temu Sigma zapewnia naprawdę wygodne wykonywanie operacji, które są związane m.in. z rejestrowaniem obrotu. Co więcej, kasa posiada oczywiście osobny wyświetlacz, służący do wyświetlania informacji dla klientów. Ekran nabywcy ma 4,3” i pracuje w rozdzielczości 480 × 272 piksela.

Komunikacja z urządzeniami peryferyjnymi

Kasy fiskalne Elzab przyzwyczaiły nas do tego, że płynnie współpracują z różnymi urządzeniami peryferyjnymi. Nie inaczej jest w przypadku najnowszego modelu polskiego producenta. Sigma została bowiem wyposażona w różnorodne interfejsy komunikacyjne: 4 porty RS-232, 4 złącza USB oraz wejście Ethernet. W związku z tym, kasa zapewnia wymianę danych z wieloma innymi elementami systemu równocześnie, m.in. czytnikiem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, terminalem płatniczym, komputerem czy drukarką bonową. Nikogo też zapewne nie zdziwi to, że do Elzab Sigma można podłączyć szufladę kasową na pieniądze.

Prosta wymiana 80-metrowej rolki papieru

Elzab Sigma jest, rzecz jasna, kasą fiskalną z elektroniczną kopią paragonów. Taka funkcjonalność wpływa na to, że urządzenie posiada jednorolkowy mechanizm drukujący. Innymi słowy, model Sigma drukuje paragony fiskalne dla klientów, a ich kopie zapisuje w formie cyfrowej (na karcie pamięci microSD). Przy mechanizmie termicznym tej kasy warto się jednak zatrzymać na dłużej. Po pierwsze, wykorzystuje on naprawdę długą, bo aż 80-metrową rolkę papieru. Po drugie, wymiana tego materiału eksploatacyjnego jest dziecinnie prosta i nawet początkujący kasjerzy nie powinni mieć z tym najmniejszego problemu.

Kasa podkreślająca nowoczesny wizerunek firmy

Pomijając na chwilę różnego typu parametry techniczne i funkcjonalności, Elzab Sigma to po prostu elegancka kasa fiskalna. Urządzenie polskiego producenta charakteryzuje się nietuzinkowym designem, który z pewnością podkreślić prestiż usług świadczonych przez przedsiębiorstwo. Ponadto, model Sigma bez problemu znosi trudny pracy w wymagających warunkach. Konstrukcja tego urządzenia rejestrującego została dodatkowo uszczelniona, co gwarantuje większą odporność na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych.

1 Comment

  1. Czy znajdzie się ktoś...

    Kurcze, chętnie poznałbym jeszcze jakieś opinie przedsiębiorców, którzy już zastosowali u siebie to urządzenie 😀 jest tu ktoś taki akurat?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA: *

© 2022 superpos.com.pl

Theme by Anders NorenUp ↑