Design i wykonanie współczesnych kas fiskalnych

Przy omawianiu kas fiskalnych, którą są w dzisiejszych czasach dostępne na polskim rynku technologii sprzedaży, często skupiamy się na parametrach użytkowych oraz przydatnych funkcjach. To istotne cechy każdego urządzenia rejestrującego, mające proste przełożenie na komfort prowadzenia ewidencji oraz obsługiwanie klientów. Jednakże, w tym wpisie chcielibyśmy skupić się na kwestii, która chyba zbyt często jest pomijana. Mianowicie, na designie oraz jakości wykonania współczesnych kas fiskalnych.

Dlaczego wygląd ma znaczenie?

Już na wstępie należy zaznaczyć, że nie chcemy nikogo przekonywać do zmiany myślenia i przyznania, że wygląd kasy fiskalnej jest najważniejszy. Nic z tych rzeczy. Zależy nam jedynie na podkreśleniu faktu, że design powinien być częścią składową oceny danego modelu. Tym bardziej, że to czy urządzenie jest ładne, czy nie (pisząc wprost), ma swoje konsekwencje i przełożenie na otaczającą nas rzeczywistość.

Kasa fiskalna w firmie może odgrywać taką samą rolę, jak pozostałe urządzenia elektroniczne, np. komputery lub terminale komputerowe. Innymi słowy, ma przełożenie na wizerunek danego przedsiębiorstwa. Jeżeli więc zamówimy kasę o eleganckim designie, będzie ona wizytówką naszego biznesu i podkreśli rzetelność świadczonych usług.

Osobną kwestią jest to, że wygląd niektórych modeli można bez problemu dostosować do osobistych preferencji właściciela firmy bądź wystroju wnętrza w punkcie handlowo-usługowym. Mowa tutaj o urządzeniach, które są dostępne w wybranych wersjach kolorystycznych. Co ciekawe, niektóre kasy rejestrujące są współcześnie oferowane nawet w 6 wariantach. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby np. kupić urządzenie w kolorze fioletowym, czerwonym bądź zielonym.

Urządzenia fiskalne nagradzane za design

O designie kas rejestrujących mówi się dziś nie tylko w branży technologii sprzedaży. Poszczególne modele są również doceniane przez niezależne oraz uznane gremia ekspertów, a wyróżnienia dotyczą właśnie… designu! Warto w tym przypadku przywołać 2 przykłady. Po pierwsze, drukarkę Novitus Deon E, która zdobyła główną nagrodę w XVIII Edycji Konkursu Dobry Wzór. Przy okazji wspomnijmy, że praktycznie identyczną obudowę posiada bardzo popularna wśród przedsiębiorców kasa rejestrująca Novitus Nano E. Po drugie, nie można zapomnieć o 2 wyróżnieniach dla Elzab K10. Wspomniane urządzenie otrzymało zarówno nagrodę Dobry Wzór, jak i niezwykle prestiżową Red Dot Design Award.

Modele przystosowane do pracy w trudnych warunkach

Omówiliśmy już pokrótce kwestię wyglądu współczesnych kas fiskalnych, lecz to nie jedyne zagadnienie, którym chcielibyśmy się zająć. Równie istotne jest bowiem ogólne wykonanie modeli dostępnych na polskim rynku. I chodzi tutaj zarówno o korzystanie z wysokiej jakości materiałów, jak i przykładanie coraz większej wagi do wytrzymałości konstrukcji. Dzięki temu wiele kas fiskalnych charakteryzuje się dużą odpornością na intensywną eksploatację oraz nieoczekiwane wypadki, np. zalanie jakąś cieczą. Pod tym względem prym wiodą przede wszystkim mobilne urządzenia rejestrujące, np. wspomniany w poprzednim akapicie model K10, który został wyposażony w dwukomponentową obudowę. Jednakże, nie tylko kasa marki Elzab wyróżnia się solidną konstrukcją. Wiele innych urządzeń posiada np. szczelne mechanizmy drukujące oraz klawiatury pokryte warstwą silikonu (zabezpieczenie przed zalaniem).

 

Mamy nadzieję, że tym wpisem przekonamy niektóre osoby do zwracania większej uwagi na jakość wykonania urządzeń fiskalnych – nie tylko design poszczególnych modeli, ale także materiały wykorzystywane do ich stworzenia. Co więcej, pamiętajmy o tym, że kwestia wyglądu oraz solidnej konstrukcji nie dotyczy jedynie kas bądź drukarek fiskalnych. Na podobne cechy warto zwracać uwagę również w przypadku pozostałych urządzeń, które mogą funkcjonować w systemie sprzedaży. Chodzi tutaj m.in. o skanery kodów kreskowych, terminale płatnicze, terminale komputerowe czy też wagi elektroniczne.

3 Comments

  1. Frank

    wybaczcie – lubię Wasze wpisy, alee…..no nie, akurat wyglądowe sprawy co do urządzeń fiskalnych jakoś mnie nie przekonują 🙂 myślę, że klienci niespecjalnie zwracają na to uwagę, liczy się po prostu miła i szybka obsługa. ale co innego wytrzymałość – ta zwłaszcza dla podatników odgrywa bardzo istotną rolę. pozdrawiam!

  2. Kiwi

    cóż…a ja się z Tobą nie zgodzę 😛 wg mnie rzeczy, na które pozornie nie zwracamy uwagi, w rzeczywistości oddziałują na naszą podświadomość. nikt nie zdąży się przekonać, że Twoja obsługa jest miła i szybka, ponieważ – taka prawda – jeśli Twój punkt handlowy będzie wyglądał mało zachęcająco pod względem estetycznym – nikt do niego nie zajrzy 😀

  3. Frank

    a się nie zgadzaj 😛 moje wyniki sprzedaży wystarczająco dobrze pokazują, co się liczy dla moich klientów 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA: *

© 2022 superpos.com.pl

Theme by Anders NorenUp ↑