2 ciekawe przykłady drukarek rejestrujących online

W związku z wejściem nowego systemu fiskalizacji wielu przedsiębiorców interesuje się urządzeniami rejestrującymi online. U jednych wynika to bezpośrednio z regulacji prawnych – przepisy wymagają od nich wcześniejszego wdrożenia wspomnianych technologii – inni znowu chcą iść z duchem czasu, w rytm nowoczesnych rozwiązań. Warto więc mówić o modelach online, które są lub dopiero pojawią się na rynku. Także o drukarkach rejestrujących, bo przecież te również będą współpracować z nowym systemem fiskalizacji. Dziś właśnie o dwóch atrakcyjnych modelach tego typu urządzeń – Posnet Temo Online i Novitus HD Online.

Dopisek „online”, czyli co łączy przywołane drukarki fiskalne?

Urządzenia rejestrujące, o których dziś sobie powiemy, niejednemu przedsiębiorcy mogą się wydać znajome. Stanowią bowiem pewnego rodzaju kontynuację istniejących już na rynku rozwiązań. Oczywiście nie zmienia to faktu, że warto wspomnieć o nich choćby w kontekście wielu przyszłych użytkowników technologii sprzedaży. Jednak kluczowy aspekt w przypadku tych modeli to rzeczywiście dopisek „online”. Co konkretnie z niego wynika? Drukarki rejestrujące od Posnet i Novitus posiadają funkcjonalności niezbędne do prawidłowej pracy w ramach nowego systemu fiskalizacji. Zatem pozwalają na internetową komunikację z Centralnym Repozytorium Kas i automatyczną transmisję potrzebnych danych, dotyczących prowadzonej ewidencji, wystawianych paragonów czy realizowanych, obowiązkowych przeglądów technicznych. W przypadku modelu Novitus HD Online odbywa się to w ramach sieci komputerowej LAN (za pośrednictwem portu Ethernet). Jeśli zaś chodzi o urządzenie Posnet Temo Online, użytkownik może wybrać jeden z 2 sposobów. Pierwszy to podłączenie drukarki fiskalnej do komputera (przez interfejs USB) zapewniającego połączenie z internetem. Drugi natomiast to zastosowanie opcjonalnego modułu WiFi, umożliwiającego komunikację bezprzewodową. Każda z tych technologii przechowuje również ważną dokumentację ewidencyjną przedsiębiorstwa w pamięci chronionej (w formie elektronicznej, np. dane odnośnie wystawianych paragonów).

Posnet Temo Online i Novitus HD Online – co mają do zaoferowania?

Wybór tych modeli do niniejszego tekstu nie jest przypadkowy. Podstawowym założeniem było przywołanie drukarki fiskalnej do zastosowania w trybie stacjonarnym oraz urządzenia, które świetnie sprawdzi się podczas pracy mobilnej. Warto zatem mieć na względzie, że nowy system fiskalizacji zakłada udział w nim zarówno kas online, jak i drukarek online. A także naprawdę różnych modeli, dla działalności odmiennego typu.

Novitus HD Online to stacjonarna drukarka fiskalna, która zwraca na siebie uwagę za sprawą zgrabnej, niedużej konstrukcji, eleganckiego, stonowanego designu oraz wysokiej jakości wykonania. Ale nie tylko. Użytkowym, a zarazem i estetycznym atutem tego urządzenia jest kolorowy wyświetlacz TFT wielkości 4,3” i pracujący w rozdzielczości 480 x 272 piksele. Pozwala on nie tylko na przejrzyste emitowanie wiadomości o trwającej transakcji, ale również logotypów, grafik czy filmów reklamowych, co z pewnością sprzyja promocji działalności oraz atrakcyjności samego stanowiska sprzedaży. Oczywiście, drukarka fiskalna Novitus HD Online to nie tylko względy wizualne. Urządzenie przede wszystkim współpracuje z licznymi programami sprzedażowymi i zapewnia zdolność obsługi ogromnej bazy towarowej, liczącej nawet milion pozycji PLU. Oprócz naprawdę szybkiego mechanizmu termicznego i szerokich możliwości w zakresie wydruku, model ten pozwala na tunelowanie transmisji pomiędzy portami komunikacyjnymi (czyli bezpośrednią współpracę z takimi technologiami peryferyjnymi, jak waga elektroniczna czy terminal kart płatniczych) oraz korzystanie z awaryjnego zasilania akumulatorowego.

Znowu Posnet Temo Online odnajdzie się w działalności stacjonarnej (zwłaszcza, gdy stanowisko pracy ma bardzo ograniczoną przestrzeń), ale został również stworzony z myślą o komfortowym wykonywaniu obowiązków w trybie mobilnym. Doskonale świadczy o tym kilka zasadniczych rozwiązań, zastosowanych przez producenta. Po pierwsze – Posnet Temo Online to najmniejsza drukarka fiskalna, dostępna na rynku technologii sprzedaży. Jest tak lekka i kompaktowa, że mieści się nawet w typowej kieszeni kurtki. W związku z tym transport i użytkowanie urządzenia w terenie nie stanowi żadnego problemu. Tym bardziej, że taką obsługę wspiera również solidna konstrukcja Temo Online, wydajna bateria oraz opcja zasilania za pomocą instalacji samochodowej. A co oprócz tego? Obsługa różnego rodzaju wydruków, w tym faktur VAT (z opcją umieszczania na nich grafik NIP-u nabywcy czy kodów kreskowych), a także bazy towarowej rzędu do 100 000 PLU. Te oraz inne cechy stylowo wyglądającego modelu od Posnet sprawiają, że wciąż pozostaje on bardzo popularny – także w wersji online.

1 Comment

  1. Zonen86

    Z tych dwóch? Zdecydowanie HD Online 🙂 ja wieem, że mobilne kasy i drukarki są bardzo praktyczne i wygodne, wiem, że potrafią nie odstawać nadzwyczajnie poziomem funkcjonalności od stacjonarnych, no ale jednak w tym zestawieniu Novitus HD Online to prawdziwa fiskalna bestia 😀 w dodatku z atrakcyjnym wyświetlaczem. Wiele ważnych punktów o dużym natężeniu ruchu korzysta właśnie z tego modelu (lub większej jego liczby).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA: *

© 2022 superpos.com.pl

Theme by Anders NorenUp ↑