W imię przyjaznej pracy, czyli kasy fiskalne i wygodne rozwiązania

Jest wiele rzeczy, na które powinno się zwrócić uwagę przy zakupie kasy rejestrującej sprzedaż – parametry użytkowe urządzenia (a zwłaszcza liczbę PLU), jego wydajność i wytrzymałość, a także funkcje czy budowę. Niemniej, w przypadku wielu przedsiębiorców równie istotnym aspektem pozostaje łatwa i wygodna obsługa technologii handlowych. Jakie rozwiązania zapewnią komfort podczas korzystania z kasy fiskalnej? Oto kilka przykładów.

Moduł kopii elektronicznej

Elektroniczna kopia paragonów staje się powoli standardem w dzisiejszych urządzeniach fiskalnych, miarą współczesnych technologii sprzedaży. Dlaczego zdaniem wielu przedsiębiorców opcja ta wypiera tradycyjne rozwiązania? Po pierwsze, upraszcza wykonywanie fiskalnych obowiązków – zwalnia od gromadzenia wielu papierowych rolek w sterylnych niemal warunkach. Po drugie – zmniejsza koszty związane z materiałami eksploatacyjnymi: funkcja ta polega na cyfrowym zapisie kopii paragonów, więc urządzenie korzysta z tylko jednej rolki. Po trzecie zaś, w znacznym stopniu ułatwia zarządzanie danymi (przenoszenie na komputer, przeglądanie, utrzymywanie w porządku), nie mówiąc już o ich dodatkowym zabezpieczeniu (poprzez zapis na dodatkowych nośnikach). Nie da się ukryć, że elektroniczna kopia paragonów uznawana jest za jedno z atrakcyjniejszych rozwiązań w dzisiejszych kasach fiskalnych.

Klawiatura z przyciskami funkcyjnymi

Nie da się ukryć, że zasadniczą rolę w obsłudze kasy fiskalnej odgrywa klawiatura. Pomijając już jej możliwe wykonania (np. membranowa zapewnia dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią i zabrudzeniami), im bardziej jest intuicyjna, tym większy daje komfort użytkowania. Na komfort ten wpływają także znajdujące się na klawiaturze definiowalne przyciski funkcyjnej. Jaka jest ich rola? Umożliwiają własnoręczne zaprogramowanie skrótów klawiszowych oraz przypisanie ich do konkretnych produktów, usług lub ważnych opcji kasy. Dzięki temu wywoływanie popularnych towarów lub funkcji takich, jak np. realizacja raportu dobowego, jest znacznie szybsze i prostsze.

Różne rozwiązania komunikacyjne

Choć mówimy głównie o kasach fiskalnych, często nie funkcjonują one samotnie, a do sprawnego przebiegu transakcji potrzebne okazują się urządzenia peryferyjne. Nie zmienia to jednak faktu, że od standardów komunikacyjnych, jakimi dysponuje dany model, będzie zależeć wygoda w konfigurowaniu systemu sprzedaży. Jeżeli kasa posiada wiele różnych portów komunikacyjnych – typu RS232, USB, PS2 itd. – zachodzi możliwość jednoczesnego skoordynowania pracy wielu elementów, takich jak waga elektroniczna, czytnik kodów kreskowych, terminal płatniczy czy szuflada na pieniądze. Dodatkowo interfejs Ethernet pozwala na podłączenie urządzenia rejestrującego do sieci LAN, a co za tym idzie – uzyskanie bardzo szybkiej i stabilnej drogi wymiany danych z komputerem. Oczywiście, jeszcze większy komfort pracy zapewnią połączenia bezprzewodowe – typu Wi-Fi, Bluetooth czy GPRS.

To oczywiście tylko przykładowe, ale i niezaprzeczalnie wygodne rozwiązania w kasach fiskalnych. A jakie Wy byście polecili innym przedsiębiorcom, którzy cenią sobie łatwą obsługę technologii sprzedaży? Podzielcie się swoimi sugestiami w komentarzach!

1 Comment

  1. Tomasz

    Choć nie bagatelizuję pozostałych rozwiązań (zwłaszcza kopii elektronicznej), to jednak w moim przedsiębiorstwie istotną rolę odegrały standardy komunikacyjne urządzenia fiskalnego. To kwestia, która bardzo usprawniła zarządzanie sprzedażą, tak więc polecam innym użytkownikom technologii handlowych dokładne rozważenie tego nabywanej technologii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA: *

© 2022 superpos.com.pl

Theme by Anders NorenUp ↑