Urządzenia służące do wystawiania etykiet i ważenia produktów

Ostatnio pisaliśmy o Novitus next, czyli o pierwszym połączeniu kasy rejestrującej i tabletu. Okazuje się jednak, że integrowanie różnych rozwiązań dotyczy nie tylko urządzeń fiskalnych. Podobne udogodnienia można spotkać również w innych technologiach, m.in. w elektronicznych wagach etykietujących. Co konkretnie zaoferuje model tego typu? Czym różni się od „tradycyjnej” wagi elektronicznej?

Waga z mechanizmem termicznym

Wagi elektroniczne, które posiadają mechanizmy termiczne do wystawiania etykiet, nie są oczywiście nowością na rynku. Modele tego typu już od pewnego czasu funkcjonują w wielu polskich przedsiębiorstwach. I może dlatego tak rzadko zwracamy uwagę na fakt, że mamy tutaj do czynienia z integracją 2 różnych technologii.

Jak działają mechanizmy stosowane w wagach etykietujących? Trudno się tutaj do czegokolwiek przyczepić. Wiele modeli zapewnia nawet możliwość definiowania różnych formatów etykiet, naprawdę szybki wydruk, stosowanie długich rolek czy też łatwą wymianę materiałów eksploatacyjnych. A wszystko to przekłada pozytywnie się na komfort i szybkość pracy. Co więcej, za sprawą połączenia 2 różnych urządzeń, cała technologia zajmuje zdecydowanie mniej miejsca na stanowisku pracy.

Pomiar masy w różnych zakresach

Wagi etykietujące, chociaż posiadają wytrzymałe mechanizmy drukujące, służą przede wszystkim do ważenia produktów. I pod tym względem również mają dużo do zaoferowania. Standardem w przypadku tych urządzeń jest opcja wykonywania pomiarów masy w 2 zakresach – mniejszym i większym. Ponadto, niektóre modele zapewniają wybór wariantu technologicznego. Dzięki temu można dostosować zakresy ważenia do potrzeb firmy, a konkretnie – produktów znajdujących się w asortymencie.

Modele stworzone do pracy w systemie!

Urządzenia peryferyjne niezwykle rzadko funkcjonują zupełnie samodzielnie. Nie inaczej jest w przypadku wag etykietujących, które najczęściej są jednym z elementów szerszego rozwiązania systemowego, np. w placówce handlowej. Współpraca tego typu nie byłaby jednak możliwa bez odpowiednich interfejsów komunikacyjnych. W związku z tym, jakie porty są stosowane w elektronicznych wagach etykietujących? Poza podstawowym złączem, czyli RS-232, zazwyczaj można liczyć na obecność wejścia sieciowego LAN (Ethernet). W rezultacie, wagę etykietująca da się z łatwością podłączyć np. do komputera lub terminala komputerowego. Niektóre modele mogą też współpracować z czytnikami kodów kreskowych.

1 Comment

  1. monto_9

    no to czekam teraz na świeży wpis o skanerach kodów kreskowych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Rozwiąż CAPTCHA: *

© 2022 superpos.com.pl

Theme by Anders NorenUp ↑