Wagi elektroniczne – różne rodzaje urządzeń i ich zastosowanie

Wagi elektroniczne można dziś spotkać w wielu placówkach handlowych. W szczególności dotyczy to sklepów spożywczych, marketów oraz supermarketów. To właśnie tam wagi są wykorzystywane do wykonywania pomiarów masy produktów. Niemniej, urządzenia tego typu znajdują również zastosowanie w magazynach, hurtowniach, firmach przewozowych czy zakładach przemysłowych. Dlatego nie dziwi fakt, że obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju wagi elektroniczne.

Głównie do ważenia produktów

W tym przypadku sprawdzają się przede wszystkim proste wagi elektroniczne. Urządzenia z tej grupy pozwalają na precyzyjne ważenie produktów. Często odbywa się to nawet w różnych 2 zakresach – niższym i wyższym. Co więcej, wspomnianą „dwuzakresowość” można też dostosować do potrzeb konkretnego biznesu. Wystarczy wtedy wybrać odpowiedni wariant technologiczny danego urządzenia.

Przy okazji warto wspomnieć o tym, że na rynku są dostępne również wagi kalkulacyjne. Czym modele tego typu różnią się od prostych urządzeń? Przede wszystkim możliwością przeliczania wyniku ważenia na cenę do zapłaty. Ponadto, niekiedy występują w nich klawiatury z programowalnymi przyciskami oraz opcja definiowania pozycji towarowych.

Do ważenia i etykietowania

Osobną grupę wag elektronicznych stanowią urządzenia, które już w standardzie posiadają wbudowane mechanizmy drukujące. Modele o takich możliwościach określa się czasami ważąco-etykietującymi. Poza wykonywaniem pomiarów masy, oferują one bowiem sprawne wystawianie etykiet. Natomiast na wydrukach emitowanych przez omawiane tu wagi można umieszczać np. informacje o produktach – ich nazwy, ceny czy składniki.

Inwestycja w wagę etykietującą jest opłacalna z kilku powodów. Najważniejsze wydaje się to, że modele te zapewniają funkcjonalność 2 różnych rozwiązań technologicznych. Innymi słowy, nie trzeba kupować oddzielnie wagi i drukarki etykiet. Ta zaleta przekłada się zresztą na automatyzację pracy oraz oszczędność przestrzeni na stanowisku obsługi. Ponadto, podobnie do wag prostych i kalkulacyjnych, urządzenia etykietujące często oferują różne zakresy ważenia towarów. Można w nich też znaleźć programowalne klawisze oraz mniejszą lub większą bazę PLU.

Do pracy z dużymi i ciężkimi towarami

Wagom elektronicznym z tej kategorii niestraszna jest praca z najcięższymi elementami asortymentu. Urządzenia platformowe posiadają bowiem stabilne szalki, które zapewniają pomiary masy obiektów ważących nawet do 300 kg. Zakresy są oczywiście indywidualną sprawą poszczególnych modeli z tej kategorii. Przedsiębiorcy mogą bowiem zdecydować się na zamówienie wagi platformowej, która będzie obsługiwała towary o maksymalnej masie 150 kg. Wszystko zależy tutaj od tego, czego potrzebuje konkretna działalność gospodarcza.

Osobną kwestią jest to, że wagi platformowe charakteryzują się zazwyczaj wyjątkowo solidną i szczelną obudową. Niektóre modele są nawet w całości wykonane ze stali nierdzewnej! Ponadto, w wagach tego typu stosuje się niekiedy wodoszczelne wyświetlacze i klawiatury. Natomiast normę szczelność całego urządzenia określa się parametrem IP.

 

Jeżeli szukacie wag elektronicznych dla swoich przedsiębiorstw, zapoznajcie się z urządzeniami dostępnymi na tej stronie: https://www.pckf.pl/wagi-elektroniczne. Znajdziecie tam zarówno modele proste oraz kalkulacyjne, jak i etykietujące czy platformowe. Wybór jest więc naprawdę duży 😉

1 Comment

  1. kaczmar

    wreszcie trafilem na konkretny i wiele tlumaczacy tekst o tych urzadzeniach peryferyjnych. dzieki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozwiąż CAPTCHA: *

© 2024 superpos.com.pl

Theme by Anders NorenUp ↑